Máte po zime vysušenú pokožku alebo vás trápi zhoršenie prejavov kožných ochorení, ekzémov či psoriázy? Jej liečbu môžete podporiť balneoterapiou v domácom prostredí vďaka soliam a bahnu Kawar z Mŕtveho mora, ktoré si možno zakúpiť v lekárni. Stopercentná prírodná soľ Kawar čistí a revitalizuje pokožku, zbavuje ju škodlivých látok a pomáha pri odstraňovaní kožných problémov. Dezinfekčné a liečivé účinky na psoriázu a ekzémy rôzneho typu má aj čierne bahno Kawar. Odstráneniu nečistôt a odumretých buniek pri problematickej pokožke prospieva tiež použitie mydla s obsahom minerálov a bahna z Mŕtveho mora.

Nedostatok slnka, ktoré má blahodarný efekt na kožu, sa u mnohých z nás po zime často prejaví vysušenou, dehydratovanou pokožkou či zhoršením prejavov kožných ochorení, ekzémov či psoriázy. Regeneráciu a revitalizáciu kože môžeme počas jarných mesiacov podporiť balneoterapiou v domácom prostredí. Stáročiami akumulovaná energia slnka prichádza priamo do našich domovov vďaka prírodným produktom z Mŕtveho mora – soli a čiernemu bahnu KAWAR.

Jedinečné zloženie vzácnych solí s vysokým obsahom draslíka, horčíka, sodíka, brómu, jódu, chlóru a iných dôležitých minerálov a stopových prvkov svojím účinkom podporuje látkovú výmenu buniek a obnovuje ich prirodzenú funkciu. A práve táto vlastnosť ich predurčuje na liečbu kožných ochorení či na intenzívnu hydratáciu – omladzovanie pokožky.

Regeneračný kúpeľ

V soli viazaný oxid siričitý a bitúmeny (dechty) majú výborný účinok na liečenie lupienky – psoriázy, atopických ekzémov i ďalších kožných ochorení. Zmierňujú svrbenie kože, zmäkčujú jej tvrdé zrohovatené časti, odstraňujú šupiny a pôsobia hojivo.
Podľa odborníkov kúpeľ s obsahom solí z Mŕtveho mora možno použiť vo všetkých prípadoch u ľudí s presušenou kožou, ale aj ako dezinfekčný a regeneračný kúpeľ u osôb so zdravou kožou. Naviac pôsobí hojivo aj pri postihnutí kĺbov. Počas prehrievacieho kúpeľa sa urýchľuje lymfatický obeh, takže súčasne dochádza aj k svalovej relaxácii a utíšeniu bolesti svalov a kĺbov. Zjednodušene – „zmäkčuje” sa povrch svalových vlákien a stvrdnuté kĺby sa uvoľňujú.
Na vaňu s obsahom 60 až 80 litrov vody stačí rozpustiť asi 125 g soli z Mŕtveho mora. Soľ nemá žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky, preto sa nemusíme obávať poškodenia kože alebo iných orgánov. V kombinácii s horským slnkom je ideálnym podporným spôsobom liečenia v domácich podmienkach.

Bahenný zábal

Čierne bahno z Mŕtveho mora obsahuje zmes minerálnych látok a solí jedinečného zloženia, ktoré v kombinácii s teplom majú blahodarný účinok na organizmus. Okrem účinkov uvedených pri regeneračnom kúpeli zvyšujú metabolizmus bunky, urýchľujú prietok v lymfatických dráhach, zrýchľujú obeh krvi a pomáhajú celé telo vhodne rozohriať a obnoviť tak jeho funkcie, ktoré vedú k orgánovej rovnováhe. Má to význam hlavne u ľudí so sedavým zamestnaním, z čoho vyplýva nedostatočné prekrvenie dolných končatín, stagnácia lymfatického systému, opuchanie nôh, vznik kŕčových žíl, celulitída.
Zábal je vhodné aplikovať aspoň raz do týždňa ihneď po kúpeli. Čierne bahno má mimoriadny liečebný efekt pri spolupôsobení slnečných lúčov počas leta či horského slnka počas zimných dní. Prehrievací kúpeľ je mimoriadne účinný aj proti celulitíde a pomáha tiež pri zdolávaní problému s nadmerným podkožným tukom.

Mydlo s obsahom čierneho bahna

Obsahuje koncentrované množstvo účinných prírodných zložiek: čierne bahno z Mŕtveho mora, olivový, palmový a kokosový olej. Vyrába sa bez pridania živočíšnych tukov a chemických prísad, je teda čisto prírodný produkt. Pomáha z pokožky odstrániť nečistoty a odumreté bunky. Zároveň ju zbavuje mastnoty, zvyšuje jej pružnosť a má výrazný omladzovací efekt. Určené je na každodenné požitie na tvár i celé telo.