Mŕtve more. Najnižší bod sveta – čarovné tajomné miesto. Zbožňované Kleopatrou. Uctievané starými národmi. Po stáročia ho ľudia vyhľadávali pre liečebné účinky jeho minerálov, ktorých koncentrácia je desaťkrát vyššia než v iných moriach, a zloženie nenapodobiteľné nikde na Zemi.

Milióny rokov sa z neho vyparuje viac vody ako priteká, soli s vysokým obsahom draslíka, magnézia, sodíka, vápnika, brómu, jódu a iných dôležitých minerálov preto tvoria viac ako 30 percent jeho objemu. Jedinečné zloženie vody a bahna z Mŕtveho mora má blahodárne účinky najmä pri liečbe kožných ochorení. Vďaka tomu, že sa minerály z Mŕtveho mora stali súčasťou receptúr vo výrobkoch KAWAR, ponúka sa nám možnosť liečby aj bez liečebného pobytu pri Mŕtvom mori. Soľ do kúpeľa, bahenné zábaly a masky, krémy, mlieka a pleťové vody na tvár a telo spolu so šampónmi podporujú látkovú výmenu buniek a obnovujú ich prirodzenú funkciu. Zároveň poskytujú ochranu pred dehydratáciou pleti i škodlivými vplyvmi z ovzdušia. Sú najspoľahlivejším spôsobom ako zvýšiť regeneráciu a vitalitu buniek.

Revitalizácia pokožky

Vysoká koncentrácia minerálov, najmä horčíka, vápnika, draslíka, sodíka, jódu a brómu, stimuluje metabolické funkcie v bunkách, čo spôsobuje ich regeneráciu a obnovu. Horčík zlepšuje látkovú premenu, aktivizuje bunky a má hojivé účinky. Spomaľuje proces starnutia kože. Vápnik pôsobí utišujúco, podporuje krvný obeh. Draslík zvyšuje tok živín cez bunečnú membránu a vyrovnáva vlhkosť kože. Sodík je zdrojom energie pre aktívny bunečný prenos a spolu so selénom a sírou posilňuje regeneráciu kože a jej schopnosť zadržiavať vlhkosť. Bróm a jód majú výrazný relaxačný efekt a naviac aj hojivé a antiseptické vlastnosti.
Bunkám obohateným o tieto minerály sa zvyšuje metabolizmus, sú zdravšie, majú lepšiu schopnosť pohlcovať vlhkosť, a to dáva pleti zdravý, mladistvý vzhľad.

Liečba akné, ekzémov i psoriázy

Minerály dokážu výrazne zlepšiť stav pri akné, ako aj pri takých ochoreniach, ako sú vleklé ekzémy či dokonca psoriáza. Výborný antipsoriatický účinok zaručuje obsah oxidu siričitého a bitúmenov (dechtov) v soliach z Mŕtveho mora. Na tento fakt poukázal už v 2. storočí grécky lekár Claudio Galeno. Tisícročné skúsenosti potvrdil moderný výskum uskutočnený Balneologickým inštitútom v nemeckom Giessene, ale i výskum realizovaný Kožnou klinikou Fakultnej nemocnice v Bratislave pod vedením doc. Sinku. Psoriáza – lupienka je kožné ochorenie, pri ktorom dochádza k nadmernému rohovateniu vrchnej časti pokožky. Prejavuje sa zvýšenou tvorbou svrbiacich šupín (s nimi súvisí aj názov ochorenia – grécke slovo psora totiž znamená svrbiacu šupinu). Vďaka liečivým účinkom sú minerály z Mŕtveho mora či už vo forme kúpeľa alebo bahenného zábalu schopné ich zmäkčiť, „rozpustiť“ a tak maximálne zredukovať ich nadmerný výskyt.

Naštartovanie metabolizmu buniek

Soľ a bahno z Mŕtveho mora dokážu doslova zázraky – pomôžu pokožku prekrviť, jemne podráždiť tak, aby sa metabolizmus bunky výrazne zvýšil. Pri takomto rozohriatí tela sa urýchľuje nielen prietok krvi, ale i lymfatický obeh a tým aj vylučovanie odpadových látok z tela. Pretože starnutie pokožky je vlastne procesom trvalej straty tekutín, bunky bohaté na minerály majú vďaka osmotickému tlaku lepšiu schopnosť pohlcovať vlhkosť, a tá dodáva koži zdravší a svieži pocit. V preschnutej zrohovatenej koži totiž živiny cirkulujú ťažšie.

Regeneračný kúpeľ nôh

Kúpeľ so 100% prírodnou soľou z Mŕtveho mora s unikátnym obsahom minerálov – horčíka, vápnika, draslíka, bromidov a sulfátov má na nohy upokojujúci a relaxačný účinok. Pokožku nôh prekrví, urýchli lymfatický obeh, zvýši metabolizmus buniek. Absorbované minerálne zložky zároveň prinášajú vitalitu celému organizmu. Soľný kúpeľ súčasne hydratuje a zmäkčuje zrohovatenú kožu na pätách a chodidlách, vďaka čomu sa ľahšie odstraňuje.